Kosztowanie jest niezdrowe

Kosztowanie jest niezdrowe

Dorothy Atkins

Dorothy Atkins | Redaktor Naczelny | E-mail

Sezon urodzinowy w szkole: pomyśl dużo babeczek, udekorowanych ciasteczek, pączków. Jedno z naszych dzieci otrzymało duży pączek Krispy Kreme® powyżej 10 już w tym roku w szkole jako upominek urodzinowy. A to dopiero luty! To około 200 do 300 kalorii na pączka, z 9-30 gramami cukru (większość, na stronie internetowej, ma od 250 do 300 kalorii i 20 do 30 gramów cukru). I to na regularne śniadanie, lunch i przekąskę naszego dziecka. USDA zaleca minimalne spożycie cukru u dzieci, ale pozwala na około 10 procent codziennych kalorii dla dzieci w postaci cukru - 120 g cukru dziennie w typowej dziennej diecie od 1200 do 1400 kalorii dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Jeśli jeden pączek ma 20 do 30 gramów cukru, twoje dziecko właśnie szybko zużyło znaczną część tego dziennego 120 gramów!KARTKÓWKA: Ile cukru i tłuszczu zjadłeś dzisiaj? Więc ... to była moja kolej. Czy powinienem robić to, co większość z nas uważa za najłatwiejszy i najtańszy wybór: po prostu coś odebrać? W końcu trzydzieści dzieci plus kilka dodatków ... potencjalnie dużo czasu i pieniędzy, prawda? Nie! Zdecydowałem się na codzienne wellness, nawet na urodziny. I zgadnij co? Oszczędziłem pieniądze, a może nawet trochę czasu! Co najmniej raz w tygodniu chodzę do sklepu spożywczego, więc gdy moje dziecko poprosiło o kebaby owocowe i mały kawałek czekolady, kupiłem składniki w sklepie, kiedy już tam byłem. Czek. Bez dodatkowej podróży, aby uzyskać fantazyjny deser. Niestety, byłem spragniony czasu, więc kupiłem wcześniej wycięte owoce, a także paczkę winogron. Suma całkowita: 16,41 USD dla wszystkich owoców plus 99 centów za bambusowe szaszłyki i 7,98 USD za dwie torby z karmelkami mlecznymi Dove = 25,38 USD.WIĘCEJ: Jedz zdrowo za 30 $ za tydzieńI zadzwoniłam do Krispy Kreme, by zapytać o cenę: piękny dżentelmen sugerował, że kupuję trzy tuziny (taniej przez tuzin). Każdy tuzin = 9,49 $. Suma całkowita: 28,47 USD + podatek. Jak na razie dobrze. A co z czasem. Mycie winogron zajęło 30 minut, wyciąć wstępnie przycięte owoce nieco mniejsze i przekroić je na bambusowe szaszłyki. Dla porównania, pojechałem z mojego domu do Krispy Kreme: Siedem minut w każdym kierunku (14 w sumie) plus czas, który musiałbym czekać w kolejce (tak, jaka epidemia cukrzycowa ... była linia ...) na zamówienie i następnie poczekaj, aż zapakują trzy pudełka. Moje założenie: cała podróż trwała co najmniej 30 minut, w tym samym czasie musiałem przygotować kebaby z owocami. Ale najlepsze na koniec: Wyobraź sobie, jak wyglądał półmisek: piękne kebaby z winogronami, melonem, truskawkami, ananasem. (Colour! Fresh! Apetyczny!) Zaniosłem talerz do pokoju mojego dziecka i nagle usłyszałem zbiorowe westchnienie. Dzieci podniosły wzrok znad swoich kartek, zobaczyły talerz i były tak podekscytowane. Kto wiedział? Pośpiech na kebabach. Talerz był pusty szybciej niż mogli śpiewać Happy Birthday. Więc ... idź już dzisiaj. Spraw, aby aktywność była zdrowa. Możesz po prostu zaskoczyć siebie i tych wokół ciebie. To codzienne wellness, codzienny.

Podziel Się Z Przyjaciółmi

Podobne Artykuły

add